דוכני מזון מהילדות ועד היום

דוכני המזון עברו כברת דרך. אם בעבר, רבים מאיתנו זוכרים את דוכני המזון בירידים השונים ודוכני המזון המסוכרים שמוכריהם נסעו על אופניים והציעו לכל אחד מאיתנו לטעם סוכר על מקל, כיום המצב שונה לחלוטין וניתן למצוא דוכני מזון אטרקטיביים בכמעט כל אירוע אשר נערך באולם, במתחם חיצוני, בירידים ובשלל מקומות נוספים.

 

דוכני המזון של ילדותינו

בעבר רבים מאיתנו הורגלנו לראות דוכני מזון בסמטאות, בצידי הרחוב ובמקומות נוספים. כל דוכן בדרך כלל מכר סוג אחד של מזון והדוכנים בדרך כלל היו מוצבים על אופניים כאשר המוכרים נעו מדי פרק זמן קצר של כמה שעות למקומות שונים בהם תנועת האנשים הייתה גדולה באותה שעה זו של היום. דוכני  המזון היו בגדלים שונים ונמכרו בהם בייגלה חם, נקניקיות, ברד, צמר גפן מתוק (שערות סבתא), תפוחים מסוכרים ועוד. בראשית דרכם דוכני המזון היו מאולתרים ולרוב מוקמו בצידי הדרך, ככל שהזמן חלף ניתן היה לראות כי אלו עברו שינויים והפכו לדוכנים ניידים על גלגלים ועגלות, נכון להיום ניתן לראות עגלות מזון בישראל ובמדינות שונות ברחבי העולם אליהם מוצמדים תנורים או מקררים אשר מאפשרים לכל אחד מאיתנו ליהנות מבורקס חם בהפסקת הצהרים שלנו וכן דוכני מזון מעוצבים בטוב טעם המוצבים באירועים שונים ובהם מוצעים למוזמני האירוע סוגי מזון שונים בהתאם לבקשתו של הלקוח ואופיו של האירוע.

 

סוגים שונים של דוכני מזון- מאז ועד היום

כיום, ניתן להזמין סוגים שונים של דוכני מזון, אם מדובר על דוכנים ניידים ואם על דוכנים נייחים. הדוכנים מגיעים בגדלים ועיצובים שונים ולכן חשוב שכל אחד יגיע להכרעה הנכונה לו באשר לגודל, עיצוב וסוג האוכל אשר יהיה בכל דוכן מזון וזאת בהתאם לאירוע אותו עורכים. קיימים דוכני מזון המתאימים לכנסים שונים, אירועי ימי הולדת ובר מצווה, חתונות, מסיבות קיץ ועוד.

  • דוכני נוסטלגיה- ניתן להזמין דוכנים של תפוחים מסוכרים ושיערות סבתא. דוכנים אלו מתאימים לימי הולדת ומסיבות חורף.
  • דוכני קולנוע- דוכנים שבהם מכונת פופקורן, דוכני נקניקיות, דוכני צ'יפסים הולנדיים, וופל בלגי ועוד.
  • דוכנים בסגנון אמריקאי- דוכני המבורגרים, פנקייק, גלידה אמריקאית ותירס חם.
  • דוכני מסיבות קוקטייל- דוכנים בהם מוגשים סוגים שונים של פינגר פוד, דוכנים עם משקאות קוקטייל שונים, סנדביצ'ונים ומתאבנים שונים.
  • דוכני בריאות- דוכנים בהם מכינים מוזלי, בר יוגורטים, דוכני סלטים לפי בחירה, גלידה אמריקאית ללא סוכר או על בסיס אחוזי שומנים נמוכים ועוד.