ארגון ימי גיבוש – לעובדים ומנהלים שרוצים לשבור את השגרה

קובי הביט על העובדים שלו וידע שהוא חייב לשנות משהו באוירה. הם עובדים כל כך קשה, החבר'ה שלו בצוות – נותנים ימים כלילות, ימי שישי ושבתות, ואפילו את חג שבועות האחרון העבירו חלקם במשרד וחלקם בטלפון בבית. נכון שהפרוייקט חשוב, ונכון שהלקוח לוחץ, אבל הח'ברה שלו כבר מרוטים, עייפים, וקובי הרגיש שיותר מהכל הוא רוצה לומר להם תודה, שהם חשובים לו ולחברה, ושהוא מאוד מעריך את המאמץ שלהם. 

 

על חשיבותם של ימי גיבוש לאווירה המשרדית

יום כיף לעובדים הוא בהחלט אחד הדברים שיכולים לאפשר לקובי ולאנשי הצוות שלו לצאת קצת מהמשרד המלחיץ, לבלות זמן ביחד (זמן שלא כולל מחשב או טלפונים ולקוחות), להכיר האחד את השני קצת יותר טוב, בלי המגבלות המשרדיות ובלי המעמד המקצועי ולהרגיש מוערכים. המטרה של יום גיבוש שכזה הוא לשבור את השיגרה ולשנות אוירה, ובזה הכוח שלהם – בשינוי. 

 

ארגון ימי גיבוש – מאיזה סוג, ולאיזה קהל יעד ?

בעת ארגון ימי גיבוש על ידי חברה המתמחה בתחום זה או אפילו על ידי אנשי הארגון עצמו, חשוב לשים דגש על בחירת פעילות המתאימה לעובדים. יום גיבוש בספא למשל יכול להיות נפלא לקבוצת נשים, אבל פחות לקבוצת גברים (וגם לא בטוח שגברים ונשים ירגישו נוח בקבוצה מעורבת בספא). מאידך, קבוצת נשים תיהנה כנראה פחות מיום גיבוש הכולל נהיגה על טרקטורונים וסנפלינג (נכון שזה נשמע סקסיסטי, ונכון שיש נשים שמאוד יהנו מפעילות שכזו, אולם מטרתו של יום גיבוש שכזה הוא לפנות ולהתאים לכולם). 

ארגון ימי גיבוש פותח בפני העובדים מגוון רחב ביותר של אפשרויות שיכולות להתאים – מספורט אתגרי (קארטינג, טיולי ריינג'רים, טיפוס קירות וסנפלינג), דרך יום גיבוש ספורטיבי חברתי (טיול אופניים, טיול סוסים, שיט ביאכטה), יום המשלב סדנה אטרקטיבית ומעניינת (סדנת בישול, גינון או אפילו סדנת הומור), וכמובן – ימי פינוק, המתקיימים בדרך כלל בספא או במכון כושר, ומאפשרים לעובדים להוציא קצת אנרגיה, ולקבל הרבה רוגע בתמורה. 

 

על הערך המוסף של ארגון ימי גיבוש לחיזוק מיומנויות מקצועיות וחברתיות 

הפקות אירועים וארגון ימי גיבוש לארגונים וחברות יכול גם לשים דגש על הפן הפסיכולוגי הארגוני, ולהשתמש בטכניקות הלקוחות מעולם זה במהלך הפעילויות המתוכננות ביום עצמו. אפשר לדוגמא להפגיש את העובדים עם מצבי קושי שונים, לאמן אותם במצבי משא ומתן או במצבי לחץ, ולהגביר אצלם את יכולת התקשורת הבין אישית ויכולת העבודה בצוות. זאת כמובן, בנוסף על היכולת של ארגון ימי גיבוש בלאפשר לצוות להתגבש בינו לבין עצמו, להכיר את האנשים שמעבר לחולצה המכופתרת והעניבה, ולשבור את הדיסטאנס שהתפקיד מחייב. אחרי הכל, העבודה היא חיינו, וכדאי שנדע להוציא ממנה את המיטב. 

 

קישורים מומלצים 

אבטחה