צילום אלבום דיגיטלי – אז והיום

כיום,הפקת אלבום דיגיטלי היא משימה מאוד פשוטה שאינה דורשת מיומנויות מיוחדות, למעט רצון לערוך את האלבום. עד לפני כעשר שנים אלבום דיגיטלי לא היה מונח רווח בקרב הציבור, משום שהמצלמות עדיין פעלו על בסיס תמונות סטילס, ופיתוח התמונות היה בדרך המקובלת, עם הגשת הפילם לחנות הצילום, המתנה של חצי שעה, לערך, והכנסת התמונות המפותחות לכיסים שקופים בתוך אלבום.

השלב שהיה אחרי הוא כבר שלב הצילום הדיגיטלי, שהביא את היכולות הטכנולוגיות מספר צעדים קדימה, וניתן היה להוריד את התמונות מן המחשב ולפתח אותן. את התמונות המפותחות היינו מסדרים, שוב, בכיסי האלבום הרגיל. כיום יש כבר את האופציה להדפיס אלבום דיגיטלי, כלומר, הדפסת התמונות הדיגיטליות על אלבום, ממש כמו ספר תמונות אישי.

 

לצלם אירועים חשובים ולהדפיס בטכנולוגיה הדיגיטלית

צילומים של אירועים משפחתיים זה חלק מן החיים. ברגע שאנו עורכים בת מצווה, לדוגמא, אחד הדברים החשובים ביותר מבחינתנו הוא לתעד את האירוע הזה, לתעד מקום לחגוג בו בחרנו ולהנציח עד כמה שניתן, ולשם כך אנו שוכרים צלם מקצועי שיודע גם צילום בת מצווה מהו. צילום בת מצווה, כמו צילומים אחרים של אירועים משפחתיים, צריך להיות מקצועי מאוד, שכן חשוב לדעת מיהם האנשים הקרובים במשפחה, מי צריך לקבל מספר תמונות גדול יותר, ואלו וריאציות של צילום בת מצווה כדאי לעשות. לאחר מכן, עריכת אלבום דיגיטלי על בסיס התמונות של אותו צילום בת מצווה, כבר יכול להיעשות במספר דרכים.

 

איך כדאי לערך צילום דיגיטלי

צילום בת מצווה, או אירועים אחרים, צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע שמנוסים בתחום, אולם העריכה לא חייבת להיות מבוצעת על ידי אותם אנשים. כמובן שאם שוכרים צלם מקצועי לטובת צילום בת מצווה, בהחלט כדאי לתת לו גם לערוך את האלבום, אולם היום יש חברות שפועלות בתחום הצילום והעריכה הדיגיטלית, שמציעות תוכנות חינם לעריכת אלבומי תמונות, וכל אחד יכול לערוך את האלבום שלו על פי ראות עיניו עם הכלים של התוכנה המדוברת, ולשלוח במייל את ההזמנה של אותה עריכה, ולקבל אלבום דיגיטלי מודפס וכרוך על פי הבקשה הראשונית.

 

יתרונות וחסרונות

היום בעסקי העריכה הדיגיטלית אין כמעט חסרונות, למעט הרצון לצלם עדיין עם פילם סטילס. בעריכה הדיגיטלית נין לערוך את התמונות כמו שרוצים, ולקבל את התוצאות הטובות ביותר שניתן לקבל במסגרת הטכנולוגיה. יש הדפסת אינדיגו ויש הדפסת פוטו, וכל אחת מהן מציעה את המוטיב העיקרי שלה, וההבדלים כאן מתבטאים גם במחירים. אינדיגו זוהי הדפסה עם למינציה, ופוטו זוהי הדפסה איכותית יותר. ללא ספק, צילום בת מצווה, חתונה וכיוצא בזה, דורשת עריכת של אלבום דיגיטלי איכותי יותר, ואם הרצון הוא להשקיע אז לכל אחד יש את האפשרויות למצוא את המחיר הנכון. בכל מקרה, ההדפסה הדיגיטלית היא המראה של שנות האלפיים.
 

קישורים שימושיים: מגנטים, דפוס דיגיטלי