דוכני מזון וכיבוד לבר מצווה בגן אירועים

 

בימים עברו, נהגו לחגוג את בר המצווה של הילד באירוע קטן וסמלי בחצר הבית של ההורים, אירוע בו השתתפו חברים קרובים ובני משפחה בעיקר. מאז הזמנים השתנו במובן מסוים, וכיום מרבית הנערים אשר מגיעים לגיל המצוות חוגגים את האירוע בגני אירועים או אולמי שמחות כאלו ואחרים, בהשתתפות מאות חברים, קרובי משפחה ומכרים של המשפחה. כאשר כולם בשכבה עושים אירוע חגיגי ונוצץ, קשה מאוד שלא לעשות גם...

 

אותן בר מצוות, אשר כאמור נערכות על פי רוב בגני אירועים כאלו ואחרים, כוללות בעיקר הרבה אוכל משובח, וגם "תכנית אמנותית" כלשהי, אשר כוללת בדרך כלל סרטון ווידיאו או כל דבר אחר (מסיבה, ריקודים וכד'). צורת ההגשה של האוכל המשובח (ללא ספק החלק העיקרי והמרכזי במרבית האירועים החגיגיים מכל הסוגים) משתנה מאירוע לאירוע. אחת מצורות ההגשה הנפוצות הן פשוט מלצרים אשר מביאים את המזון לשולחנות בהם יושבים האורחים. צורת הגשה זו היא כמובן נוחה מאוד ולא דורשת מהאורחים אפילו לקום מהכיסאות שלהם (בדומה למסעדה), אבל כאן גם החיסרון שלה – כאשר יושבים כמה אנשים מסביב לשולחן בבר מצווה ולא קמים ממנו, הם בעצם לא באים במגע עם אף אחד אחר חוץ ממי שמסביב לשולחן.

 

לכן, קיים פיתרון נוסף, יעיל לא פחות ונחמד יותר – דוכני מזון וכיבוד. דוכני מזון קיימים במגוון צורות שונות, אבל הרעיון בכולם הוא זהה – דוכנים בהם מוצב האוכל, והאורחים ניגשים אליהם ומעמיסים לעצמם על הצלחת בדיוק מה שהם רוצים וכמה שהם רוצים. בקיצור – סוג של "בופה".

 

גני אירועים בשרון, בשומרון ובכל מקום אחר בארץ כבר עברו לעבוד בשיטה זו בגלל יתרונותיה הרבים. מצד בעליהם של אותם גני אירועים, ניתן לראות כי קיים חיסכון עצום בכוח אדם, שכן אין צורך להעסיק עשרות מלצרים שונים. גם מבחינת האורחים יש כאן כאמור יתרון מסוים – הצורך לקום ולגשת לדוכני המזון על מנת להביא אוכל לשולחן יוצר אינטראקציות רבות בין הנוכחים באירוע – אחד המאפיינים הנחמדים יותר של אירועים חגיגיים כמו בר מצוות. האווירה הכללית באירוע נהיית פתוחה ומהנה יותר, ובסופו של דבר כולם מרגישים נוח יותר.

 

יתרון נוסף עבור אנשים רבים הוא כי במקרה של דוכני מזון, ניתן לקחת כמה אוכל שרוצים, בלי להתבייש או לחשוב פעמיים. גני אירועים בשרון או בכל מקום אחר מתאפיינים במזון משובח ביותר, מהסוג שגורם לנו לצום שבוע לפני האירוע על מנת לפנות מקום בבטן... אנשים רבים אינם מרגישים בנוח לבקש מהמלצרים באירוע שוב ושוב להביא עוד מזה או עוד מזה. לכן, הרבה יותר אלגנטי, פשוט, נוח ונעים, פשוט לקום לדוכן, ולקחת מה שרוצים וכמה שרוצים.

 

לסיכום, דוכני מזון וכיבוד עבור אירועים חגיגיים דוגמת בר מצווה או ברית מילה (בלי מוהל זה לא ילך) הם הדור הבא בהגשת אוכל באירועים. בין אם מדובר בגני אירועם או אולמי שמחות, נראה כי זהו הפיתרון האלגנטי ביותר עבור כולם...